A kormánypárti Professzorok Batthyány Köre is aggódik az MTA körüli vita miatt
A konzervatív tudósok az akadémiai intézethálózat erősségeit és gyengeségeit, valamint az átszervezés veszélyeit is elemezték.
A konzervatív tudósok az akadémiai intézethálózat erősségeit és gyengeségeit, valamint az átszervezés veszélyeit is elemezték.
A Professzorok Batthyány Körének elnöke az MTA dolgozóira utalva a Magyar Narancsnak adott interjúban azt mondta, nem tartja helyesnek, ha valaki tüntet az ellen, akitől a forrásokat kapja.
A konzervatív tudóskör megoldási javaslatai nem tetszenek az MTA dolgozóinak, mert azok továbbra is szétválasztanák az MTA-t és a kutatóintézeteket.
Az innovációs hivatal éléről menesztett Pálinkás József szerint a politikai hatalmat gyakorlók körül kialakult egy olyan réteg, amely azt hiszi, hogy beleszólhat a közügyekbe.
Az MTA átszervezése miatt különbözött össze az agykutató Freund Tamás a Professzorok Batthyány Körének tagjaival.
Három kormánypárti szervezet vasárnap közös közleményben magyarázta, hogy szerintük az Újra nevén nevezzük című kötetükben nincs aktuálpolitikai kritika, és az ott szereplő állításokat sokan félreértelmezték.
Most a kiállás ideje jött el.
Orbán Viktor levélben köszönte meg a Professzorok Batthyány Körének legfrissebb éves értékelését. Egy 25 pontos listát is küldött, amely a kormányzati döntések megértéséhez szükséges.
Hosszú vita előzte meg a Professzorok Batthyány Körének legfrissebb éves értékelését, amelyet végül nagy többséggel fogadtak el Orbán Viktor régi szövetségesei. A törvénykezést, az egészségügyet, az oktatást és a gazdaságot érintő komoly bírálataikat konstruktív kritikának szánják.
Túl szervilis lett a Kör, eltávolodott a megalakuláskor kitűzött céloktól, ez váltotta ki a leghíresebb, alapító tag kiválását.
Ángyán József volt fideszes államtitkár felháborodott a Professzorok Batthyány Körének hétfői, a népszavazással kapcsolatban kiadott kampányoló közleményén és úgy döntött, kilép az egyesületből.
Egészen nyakatekert közleményt adott közre a Professzorok Batthyány Köre az MTI Országos Sajtószolgálatán keresztül. Ha szeret játszani, kezdje el olvasni a közleményt, és próbálja megtippelni mondjuk minden második mondat után, hogy a bölcsek testülete végeredményben ki mellett is foglal majd állást?
Külföldről támogatott politikai erők játékszerének nevezte a Hallgatói Hálózatot a Professzorok Batthyány Köre (PBK) pécsi csoportjának elnöke hétfői közleményében.
A Professzorok Batthyány Körének elnöksége szerint a földterületek zöme nagybirtokosoknak jutott, nem pedig a helyben lakó gazdáknak, családot alapító fiataloknak. Az eredmény alakulását szerintük nagyban befolyásolják a pályázati feltételek és a bírálati módszerek.